468x60
31 12 2013

Japon Diyeti Nedir ? Nasıl Yapılır ?

tr>


Dünyanın en sağlıklı görünen ırkı japonlar nasıl beslenir ? , Yemekler nasıl pişirilir ? hiç merak etmişmiydiniz. İşte Adım adım japon diyeti.

Bilindiği üzere kolay kolay kilo almayan hepsinin inanılmaz şekilde sağlıklı kaldığı japonlar diyet ve sağlıklı beslenme konusunda dünya birincisidir. Japonların kilo almamalarını sağlayan en önemli şey lokmaların küçük olması ve yemeklerini çok yavaş yemeleridir.

Tüm dünyanın obezite ile savaştığı bu dönemde japonlar fit vücutlarıyla sağlıklarını koruyorlar. Sağlıklı beslenmelerinin sonucunca daha uzun seneler hayatta kalabilen japonlar beslenme ve diyet konusunda övgüyü fazlasıyla hakediyorlar.

peki Japon diyeti nasıl yapılır ?

Japonların vazgeçemediği yiyeceklerden birisi balıktır. Bildiğiniz üzere balık tam bir vitamin deposudur. Japonlar balığı tava veya yağ yerine buharda pişiriyorlar.

Japonların en sevdiği yiyeceklerden biriside pirinçtir. Japonlar türkler gibi beyaz pirinç değil esmer pirinç tüketirler. Esmer pirinç kepeklidir. Pirinç yapılırken yağ ve tuz kullanmazlar. Pirinç japonlarda haşlanarak yapılır.

Japonlarda sebze tüketimi çok olmasada tüketilir. Bizler gibi yağlı değil buharda pişirirler. bu şekilde sebzelerin tüm vitaminleri üzerinde kalır.

Japonlar kesinlikle doğal olmayan gıdaları tüketmeyi sevmezler.


Japon kültüründe yemekten sonra tatlı yemek yok diyebiliriz. Bunun yerine meyve yerler. Tatlıyı genelde gündüzleri yerler.
 

0
0
0
Yorum Yaz